1 199 000 zł

408 m2

Działka Budowlana na Sprzedaż  |  Gdynia Działki Leśne

Gdynia Działki Leśne

1 199 000 zł

2 939 zł /m2

DH610173
DH610173

Powierzchnia

408 m2

Teren uzbrojony

Tak

Opis

Oferowana jest działka o powierzchni 408 m2, położona na wzniesieniu w cichej i spokojnej dzielnicy Gdyni, Działki Leśne, zabudowana domem wolnostojącym przeznaczanym do remontu lub rozbiórki. Dom jednorodzinny  o prostej bryle sześcianu, wybudowany został w technologi murowanej tradycyjnej, aktualnie podzielony jest na  2 mieszkania (na parterze i piętrze) o powierzchni użytkowej 122,98 m2. Z parterowego mieszkania jest bezpośrednie wyjście do ogrodu i wejście do piwnic. Dla terenu na którym położona jest działka obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Uchwała Rady Miasta Gdyni nr XLIV/908/14 z 25.06.2014r.- zabudowa jednorodzinna wolnostojąca, wielorodzinna w budynkach do 4 mieszkań.

Nieruchomość
Dom o prostej bryle został wybudowany  w 1937 roku w technologi murowanej tradycyjnej (beton cegła pełna, konstrukcja stropów żelbeton, strop Kleina, stropodach, tynki wapienne). Podpiwniczenie budynku wynosi 70 %. Aktualnie w domu zostały wydzielone 2 mieszkania na parterze i  piętrze, klatka schodowa wraz z wejściem do piwnicy. Oba mieszkania są 3 pokojowe wraz z oddzielną kuchnią. Standard techniczny przeciętny i niski wymagający nakładów, remontu.

Karta terenu 026 MN1 MW1
– 3 kondygnacje
– powierzchnia zabudowy (zabudowy jednorodzinnej – 25%, zabudowy wielorodzinnej – 30 %)
– szerokość elewacji frontowej (zabudowy jednorodzinnej – do 14 m, zabudowy wielorodzinnej – do 18 m)
– dach płaski
– powierzchnia biologicznie czynna (zabudowy jednorodzinnej
– min. 50%, zabudowy wielorodzinnej  40%powierzchni działki)
– intensywność zabudowy (dla zabudowy jednorodzinnej i usługowej – do 0,9, dla zabudowy wielorodzinnej – do 1,1)
– zasady ochronny dziedzictwa i dóbr kultury – nie ustala się.

Lokalizacja
Działki Leśne to jedna z najstarszych dzielnic przedwojennej Gdyni, która swój początek bierze w 1933 roku,  położona w bezpośrednim bliskości Śródmieścia,  otulona Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, na krawędzi wysoczyzny polodowcowej. Niska, kameralna zabudowa, urokliwe uliczki, bliskość lasu,  nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat podkreślając  wszechobecny modernistyczny, gdyński  charakter zabudowy. Prawie wszystkie ulice tej dzielnicy zostały wytyczone według dawnych ścieżek leśnych, lub w naturalnych dolinach erozyjnych pomiędzy wzgórzami, co pozwoliło na wydobycie niezwykłych walorów krajobrazowych. Odległość do morza to zaledwie 1,5 km spacerkiem, 7 minut  od komunikacji miejskiej SKM. Nie brakuje tutaj placówek edukacyjnych, infrastruktury handlowo-usługowej, instytucji kulturalnych, miejsc wypoczynku i rekreacji. Bardzo dobrze zorganizowany transport publiczny zapewnia bezproblemowy dojazd do pozostałych dzielnic miasta. Jest to idealna lokalizacja dla osób ceniących sobie spokój i ciszę współgrającą  z niezwykłymi walorami natury.

Lokalizacja

Dom & House

Nieruchomość została dodana do schowka

Nieruchomość została usunięta ze schowka