1 100 000 zł

743 m2

Działka Pod zabudowę wielorodzinną na Sprzedaż  |  Gdynia Działki Leśne

Gdynia Działki Leśne

1 100 000 zł

1 480 zł /m2

DH295086
DH295086

Powierzchnia

743 m2

Teren uzbrojony

Tak

Opis

Działka zabudowana dwoma budynkami: budynek od frontu- zabytek, budynek drugi to budynek gospodarczy wraz z garażem podpiwniczonym. 

Istniejąca zabudowa, znajduje się na działce o powierzchni 743 m2, o funkcji mieszkalnej z usługami.

DOTACJE NA ZABYTKI.

1- budynek frontowy, który został objęty gminną ewidencją zabytków zaliczany jest do grupy B – obiektów o walorach kulturowych, o charakterystycznej i tradycyjnej formie architektonicznej, dla którego obowiązuje ochrona historycznej formy i wyrazu architektonicznego budynku tj. sposobu ukształtowania bryły, rodzaju i kształtu dachu, zasad kompozycji elewacji, rozmieszczenia, proporcji i kształtu stolarki. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 120,30 m2. Konstrukcja budynku mieszana częściowo murowana częściowo drewniana, dwukondygnacyjna, częściowo podpiwniczona. Nie jest dopuszczalna rozbiórka budynku. Zrealizowany dom należy do reprezentacji domów drewnianych katalogowego typu IId/ IIe, tzw. pierwszej serii, zaprojektowanego przez architekta Tadeusza Jędrzejewskiego.

2- budynek gospodarczy z lat 90, położony w głębi działki. Stan techniczny dobry całej zabudowy, wymaga generalnego remontu. Powierzchnia użytkowa wynosi 83 m2 oraz garażu 25,80 m2 i kotłowni 26,90 m2. Zabudowa dwukondygnacyjna z częściowym podpiwniczeniem, konstrukcja murowana, dach płaski, kryty papą, budowano systemem gospodarczym. Budynek nie jest oddany do użytkowania. 
Do budynków doprowadzone są instalacje: wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa, elektryczna i telefoniczna. 

Teren z dużym spadkiem od frontu w kierunku zaplecza, w przeważającej części zabudowany. Działka ogrodzona, od frontu ogrodzenie metalowe ozdobne. 

Lokalizacja
Teren działki objęty MPZP; MN1, MW1 (14). Zabudowa jednorodzinna, wielorodzinna w budynku do 6 mieszkań.
Nieruchomość położona w spokojnej dzielnicy z zabudową głównie o charakterze kameralnym i rezydencjonalnym, pośród lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 
Do centrum Gdyni mamy kilka minut spacerkiem. Do PKP 700 m, do plaży 2,5 km.

Zalety
– nieszablonowy budynek zabytkowy, perła architektury,
– dzielnica Gdyni o wyjątkowych walorach przyrodniczych,
– widok na morze i las z wyższych kondygnacji.

Wyjątkowa oferta. Zapraszam do skorzystania.

Lokalizacja

Dom & House

Nieruchomość została dodana do schowka

Nieruchomość została usunięta ze schowka