690 000 zł

400 m2
15 pom.

Obiekt na Sprzedaż  |  Elbląg

Elbląg

690 000 zł

1 725 zł /m2

DH291917
DH291917

Powierzchnia użytkowa

400 m2

Ilość pomieszczeń

15

Piętro / Pięter

0 / 1

Stan techniczny

do remontu

Opis

Parcela, zabytkowy, przypałacowy  budynek położony w miejscowości Lipowina. Nowa Ustawa o zakupie zabytkowej nieruchomości:
Warunkiem uprawniającym do skorzystania z ulgi na zakup zabytku jest  poniesienie następnie wydatków remontowych. Cena remontu i napraw może wynosić nawet symboliczną złotówkę.
Zakupi i remont zabytku maksymalnie może zapewnić odliczenie od podstawy opodatkowania 500 tys. zł oraz 50% kosztów remontowych.
Działka o powierzchni 8616 m2, na której posadowiony jest były dom Zarządcy, stanowiący zabytek architektury barokowej, pochodzącej z XVIII w. otoczony piękną przyrodą i bogatą historią.
Obiekt dający doskonałą możliwość stworzenia niepowtarzalnej rezydencji ze względu na położenie z dala od zgiełku miasta pośród terenów zielonych. Jednocześnie może stanowić idealne miejsce do działalności gospodarczej typu Dom Spokojnej Starości lub działalności agroturystycznej oferującej stylizowane wnętrza, sielski klimat dla turystów uciekających od zatłoczonych miejsc, organizacja różnego rodzaju warsztatów.

Pomieszczenia
Obiekt mieszkalny, na rzucie prostokąta, murowany z cegły, otynkowany. Parterowy, dwutraktowy,dach mansardowy z naczółkami i wystawkami.
– Możliwość zagospodarowania kilkunastu pomieszczeń o mniejszej i większej przestrzeni. 
– Obiekt wymaga remontu, jest pod ochrona konserwatora zabytków, który daje sporo swobody inwestorowi pod warunkiem utrzymania bryły (np. pozwala wstawić okna dachowe itp).

Lokalizacja
Miejscowość Lipowina, powiat braniewski. Przejście graniczne polsko-rosyjskie drogowe Grzechotki – Mamonowo II – do przejścia po stronie polskiej prowadzi droga ekspresowa S22 oraz trasa europejska nr E2, odległość do Elbląga ok 40 km, Gdańsk 104 km.
W sąsiedztwie znajduje się Pałac otoczony parkiem z francuskim ogrodem. Las który sąsiaduje z nieruchomością na wyciągniecie ręki. Położenie blisko granicy polsko- rosyjskiej około 12.5 km.

Zalety

– wyjątkowe miejsce z potencjałem
– działka z możliwością zagospodarowania i urządzenia np. ogrodu zimowego
– nieruchomość położona w cichym zakątku

Zapraszam do kontaktu.

Lokalizacja

Dom & House

Nieruchomość została dodana do schowka

Nieruchomość została usunięta ze schowka